Aktuality

Přemýšlíte o zateplení svého domu?

Přemýšlíte o zateplení svého domu? Chcete udržet v domě teplo? Umíte vybrat správnou izolaci? Orientujete se v široké nabídce izolačních materiálů? Hospodární majitelé domů odpovědí na první dvě otázky „ano“.

Celý článek

Co je Nová zelená úsporám?

Dotační program Nová zelená úsporám je zaměřen na úspory energií v rodinných domech. Státní podporu je možné získat na zateplení domů, výměnu oken, kotel nebo tepelné čerpadlo, větrání a rekuperaci tepla.

Celý článek

Už je to tady!? Úředníci budou moci k lidem domů.

V polovině října 2016 schválil Senát Novelu zákona o ochraně ovzduší, která by měla ochránit obyvatele České republiky před těmi, kteří nevhodným způsobem vytápění zamořují své okolí nebezpečnými látkami.

Celý článek

Kotlíková dotace se spouští již na podzim!

Již na podzim 2015 bude spuštěn program Kotlíkové dotace, který rozdělí celkem 9 miliard korun. O peníze, které budou poskytovat občanům, musí kraje zažádat nejpozději do 30. září. Výše příspěvku na výměnu starého kotle bude dosahovat až 127,5 tis. K

Celý článek

Schválené žádosti jednotlivých krajů

Každý žadatel o Kotlíkovou dotaci může po podání žádosti zjistit stav své žádosti na webových stránkách svého kraje.

Celý článek

Co to jsou SVT kódy?

Pro zájemce o kotlíkovou dotaci a Novou zelenou úsporám existuje Seznam výrobků a technologií /SVT/, které lze výše uvedenými dotačními programy podpořit.

Celý článek
123