Přemýšlíte o zateplení svého domu?

Přemýšlíte o zateplení svého domu?

Přemýšlíte o zateplení svého domu? Chcete udržet v domě teplo? Umíte vybrat správnou izolaci? Orientujete se v široké nabídce izolačních materiálů?

Hospodární majitelé domů odpovědí na první dvě otázky „ano“. Ovšem na další dvě si rozumní lidé musí přijít pro radu k odborníkům.

Současný trh totiž nabízí nepřeberné množství tepelně izolačních výrobků od pěnových a sypkých izolací až po ty čistě přírodní. O jednotlivých typech izolací se více dočtete níže.

K zateplení našeho domu můžeme použít tepelné výrobky ve formě desek, rohoží i rolí. Ve špatně přístupných místech se nejvíce osvědčují foukané nebo sypké izolace. Mezi nejpoužívanější pěnové izolace patří pěnový polystyren, který se hodí k celkovému zateplení budovy. Kvalitnější šedý polystyren má lepší izolační účinky způsobené příměsí uhlíkových nanočástic a extrudovaný polystyren se vyznačuje vyšší pevností a delší životností.

O kategorii výše můžeme zařadit PUR a PIR pěny. První z nich (polyuretanová pěna) se vyrábí ve formě desek a má výborné hydroizolační vlastnosti. PIR (polyisokyanurátová) pěna má výborné protipožární vlastnosti a téměř nulovou nasákavost vlhkosti.

K zateplování šikmých střech se výborně hodí skelná minerální vlna, k zateplení plochých střech, fasád i podlah kamenná minerální vlna.

Možná někoho překvapí, že na trhu objeví i přírodní izolace, jako je konopí, len nebo rákos, které se dodávají ve formě desek, rohoží nebo rouna.

Orientovat se v nabídce není vůbec jednoduché. Každý dům je jedinečný a je potřeba vybrat pro něj přesně to, co mu bude nejvíc vyhovovat a pomůže majiteli ušetřit značné finanční prostředky.

Pokud o zateplení uvažujete, neváhejte oslovit odborníky a využít dotace, prostřednictvím kterých získáte nazpět až 50% vynaložených nákladů. Rádi Vám poradíme a pomůžeme s vyřízením dotace od samého začátku až po vyplacení peněz.

Váš tým společnosti ZELENÁ PRO DŮM.cz s.r.o.

Spočítejte si výši dotace

Ušetřete čas a využijte naši kalkulačku.

Zavoláme vám

Nevíte si rady? Nechte nám kontakt a my se vám ozveme.