Novinky z Kotlíkových dotací v krajích Středočeském, Olomouckém a Vysočině

Novinky z Kotlíkových dotací v krajích Středočeském, Olomouckém a Vysočině

Navýšení peněz na výměnu kotlů pro Kraj Vysočina

Kraj Vysočina finančně podpoří majitele nemovitostí ve svém kraji. Téměř 24 miliónů korun je určeno na výměny starých kotlů na tuhá paliva s ručním přikládáním za kotle čistě na biomasu nebo tepelná čerpadla. Příjem žádostí je stanoven na 13. února 2017.

 

Termín druhého kola kotlíkových dotací ve Středočeském kraji

Předpokládaný termín otevření druhého kola kotlíkových dotací ve Středočeském kraji bude v dubnu 2017. Na základě rozhodnutí ze Státního fondu životního prostředí mohou podávat žádosti žadatelé, kteří mají zájem realizovat výměnu kotlů na tuhá paliva za tepelná čerpadla a kotle výhradně na biomasu.

 

Nový dotační program kotlíkových dotací v Olomouckém kraji

Olomoucký kraj plánuje vyhlásit druhý dotační program kotlíkových dotací ve druhé polovině roku 2017. Do konce března 2017 by měly být známy závazné podmínky Ministerstva životního prostředí. Dle informací Olomouckého kraje z listopadu 2016 bude možné získat finanční prostředky na výměnu starého kotle na pevná paliva s ručním přikládáním za nový environmentálně šetrnější zdroj vytápění rodinného domu, například tepelné čerpadlo nebo kotel na pevná paliva.

Spočítejte si výši dotace

Ušetřete čas a využijte naši kalkulačku.

Zavoláme vám

Nevíte si rady? Nechte nám kontakt a my se vám ozveme.