Kotlíkové dotace budou časově omezeny

Kotlíkové dotace budou časově omezeny

Kotlíková dotace je určena pro vlastníky rodinných domů, kteří chtějí vyměnit současný kotel na tuhá paliva s ručním přikládáním za jiný a ekologičtější zdroj tepla. Výše příspěvku dosahuje až 150 tis. Kč a míra podpory je až 100%. Celkově program Kotlíkové dotace rozdělí 9 miliard Kč, což vystačí na výměnu až 100 tis. kotlů. Časem bude potřeba vyměnit více než 400 tis. nevyhovujících kotlů, proto jsou Kotlíkové dotace ideální příležitostí, jak v rodinném rozpočtu ušetřit spoustu peněz. Kdo nestihne vyměnit neekologický kotel za dotační peníze, bude muset v budoucnu hradit celou investici sám.

V některých krajích je již známý přesný termín příjmu žádostí o podporu v programu Kotlíkové dotace. Např. v Moravskoslezském kraji bude možno žádosti podávat od začátku února 2016 a celý příjem žádostí bude časově omezen. Obecně se dá říci, že všechny kraje budou žádosti přijímat od prvního kvartálu roku 2016.

„Doporučuji se na podání žádosti o podporu připravit již nyní,“ informuje Ing. David Zubík, energetický specialista. „Vzhledem k velkému zájmu o Kotlíkové dotace, je dle mého názoru, nejvyšší čas začít s přípravami. Navíc by žadatele o dotaci k rychlému jednání měl motivovat druhý důležitý aspekt a tím jsou omezené finanční zdroje,“ pokračuje Ing. David Zubík. Dá se předpokládat stejný zájem, jako u letos spuštěného dotačního programu Nová zelená úsporám. Podle informací, které zveřejnil Státní fond životního prostředí, bylo přijato celkem 4322 žádostí za více než 995 milionů korun, a to vše za pouhých 6 týdnů. Z Nové zelené úsporám bylo v plánu čerpat dotace přes pět měsíců, ale z důvodu velkého zájmu žadatelé podávali žádosti pouze necelé dva měsíce.

Jak velký příspěvek můžete z Kotlíkové dotace získat?

 • na tepelné čerpadlo až 100%
 • na kotel výhradně na uhlí až 90%
 • na kotel na biomasu až 100%
 • na kombinovaný kotel na uhlí a biomasu až 95%
 • na plynový kotel až 95%
 • na „mikro“ energetická opatření (např. částečné zateplení, dílčí výměna oken, oprava fasády)
  až 20 tis. Kč
 • současně s novým zdrojem tepla lze získat příspěvek i na solárně-termickou soustavu

Dotaci můžete využít na:

 • pořízení zdroje tepla včetně jeho instalace
 • rekonstrukci otopné soustavy včetně regulace, měření a úpravy spalinových cest
 • opatření určená ke snížení energetické náročnosti budovy
 • naši komplexní práci spojenou s činností energetického specialisty (auditora) a administrací žádosti

Jak mám postupovat, abych kotlíkovou dotaci získal?

Stačí, když kontaktujete náš zkušený tým a my vám pomůžeme s kompletním vyřízením kotlíkové dotace od zpracování veškerých potřebných podkladů pro úspěšné podání žádosti, přes komunikaci s úřady až do vyplacení dotace. Na naši práci dostanete dotaci ve stejné výši, jako bude dotace na váš kotel.

Díky našim zkušenostem vám garantujeme 100% úspěšnost – jestliže vaše žádost nebude schválena, vrátíme vám všechny peníze, které nám zaplatíte.

Spočítejte si výši dotace

Ušetřete čas a využijte naši kalkulačku.

Zavoláme vám

Nevíte si rady? Nechte nám kontakt a my se vám ozveme.